Opis
Klasyczna gra planszowa dla całej rodziny.
– Moja kolej, rzucam – Pięć! Raz, dwa, trzy, cztery i pięć!
– Brawo mały szczęściarzu! Znowu zebrałeś grzybki przede mną. Masz wygraną w kieszeni a raczej w koszyczku!
Nostalgiczna gra w pięknej odsłonie. Kto nie zna Grzybobrania?
Pamiętamy ją z godzin spędzonych w szkolnej świetlicy, wizyt u babci, czy rodzinnych wieczorków z grami. Chyba każdy z nas w to grał. Pozwólmy naszym pociechom poznać radość, którą kiedyś dzieliliśmy ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi.
Solidne wydanie z przestrzenną planszą z grubej tektury.
Grzybobranie w Zielonym Gaju to gra dla najmłodszych, mogą w nią grać już czterolatki. Od gry dedykowanej dla tak młodych zawodników musimy wymagać więcej. Ciekawej rozgrywki, ale także pięknej oprawy graficznej i wysokiej jakości wykonania. Grzybobranie w Zielonym Gaju może poszczycić się każdą z tych cech. Potwierdzają to setki opinii, tysiące zadowolonych rodziców i miliony uśmiechów graczy. Przestrzenna, trójwymiarowa plansza uatrakcyjnia rozgrywkę. Solidne elementy gwarantują dobrą zabawę na długo. Może za kilkanaście lat, to właśnie tę grę wspominać będą z nostalgią nasze pociechy.
To doskonały wybór na pierwszą planszówkę i wiemy to już od czasów starożytnych!
Tak, to nie pomyłka! Gra Grzybobranie w Zielonym Gaju opiera się na mechanice Snakes and Ladders (z ang. węże i drabiny). Ta z kolei jest zeuropeizowaną wersją starożytnej indyjskiej gry. To mechanika polegająca na poruszaniu się po planszy zgodnie z wynikiem rzutu kością. Cofamy się bądź posuwamy do przodu w zależności od pola, na którym staniemy. Gra w swoim historycznym założeniu miała odzwierciedlać naszą drogę przez życie. Łączy podejmowanie wyborów z nieuchronną losowością wydarzeń. Dzieci poznają podstawowe zasady, jakimi rządzą się gry planszowe. Przyjdzie im także zmierzyć się z gorzkim smakiem porażki i radością płynącą ze zwycięstwa. Niezależnie od metaforycznego wydźwięku gry, jest to przede wszystkim świetna zabawa!
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.